Gramatyka angielska

Gramatyka angielska sprawia Polakom wiele kłopotów. Wynika to przede wszystkim z tego, że różni się ona znacząco od polskiej - zagadnienia takie jak czasy angielskie (a zwłaszcza present perfect continuous, oraz rozróżnianie kiedy należy zastosować czas simple, a kiedy continuous, kiedy czas past simple, a kiedy present perfect, czy choćby jak stosować czasy przyszłe w odniesieniu do przeszłości); angielskie przedimki, mowa zależna, czy choćby zdania warunkowe (conditionals) nie mają prostych odpowiedników w naszym języku. W związku z tym jeżeli chcemy, aby gramatyka angielska była dla nas równie prosta jak polska, musimy się bardzo dokładnie nauczyć (niejednokrotnie na pamięć) jej reguł. Pomóc w tym może niniejszy dział. Mamy nadzieję że z nim nauka języka angielskiego będzie łatwiejsza.

Jest to największa gramatyka angielska online w Polsce (uwaga, jeżeli interesuje Cię gramatyka po angielsku (English grammar) - zajrzyj do gramatyki angielskiej w oryginale):

Dla Twojej wygody poniżej przygotowaliśmy najczęściej czytane zagadnienia gramatyczne. Poniżej nich natomiast znajdziesz alfabetyczną listę wszystkich omówionych zagadnień w dziale gramatyka angielska.

Po opanowaniu teorii zapraszamy do dalszej nauki języka w dziale z ćwiczeniami i testami z gramatyki angielskiej.

Zapraszamy również do obejrzenia gramatyki angielskiej przygotowanej dla anglistów.

Past Perfect

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Nauka - treści losowe

Główna Nauka
Loading ...